Filmas „Pažvelk, tai Vilnius“ nepretenduoja akademiškai ar enciklopediškai pateikti Vilniaus fotografijos istorijos, išsamiai pristatyti meistrus, kūrusius šio miesto fotovaizdus. Tai filmas apie meilę… Meilę miestui ir jo gyventojams, todėl filmas sudarytas iš nuotraukų, kuriose veikia žmonės. Jie yra arba tiesiogiai matomi, arba ką tik čia buvę, arba tuoj ateis, arba justi tų sienų sugerti praėjusisių kartų žvilgsniai, prisilietimai, atodūsiai. Tai apgyvendinti miesto vaizdai, neskirti turistui. Tokių randame ir senųjų meistrų ir gyvųjų klasikų kūryboje.

Į filmą pateko tik nedidelė dalis fotografijų ir fotografų, kuriuos domina Vilniaus tematika. Stengtasi pasirinkti ir prakalbinti tas fotografijas, kurios ir šiandien jaudina, kurios yra išlaikiusios tam tikrą laiko išbandymą. Be to, pačių fotografų kalbėjimas apie savo ir kolegų darbus – tai dažnai nuotykio, atradimo, vadovėliuose neužfiksuoto gyvenimo istorija. Pagaliau, tai pasakojimas apie būdą matyti gyvenimą ir daiktus, geriausiai atskleidžiantį Vilniaus dvasią.

Šiuolaikinės technologijos atsiskleidžia nuotraukų dinamines savybes. Fotografuotus vaizdus galima pamatyti visiškai kitaip, nei publikuotus albumuose. Tuomet netikėtai išryškėja fotografijos pasakojama istorija – lyg su padidinamuoju stiklu tyrinėtum šviesoraščio pagautus objektus, jų santykį ar savarankišką gyvenimą.

Filme panaudotos Jozef Czechowicz, Stanislaw Filibert Fleury, Jan Bulhak, Admund Zdanowski, Boleslawa Zdanowska, Romuald T. Grygiel, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko, Algimanto Kunčiaus nuotraukos.

Scenarijaus autorė: Liudvika Pociūnienė
Režisierius:
Petras Savickis
Montažo režisierius:
Domantas Vildžiūnas
Prodiuserė:
Teresa Zibolienė

2006 m., 63 min.

DVD galite įsigyti PatoguPirkti.lt internetinėje svetainėje. Norėdami įsigyti spauskite čia dvdKomentavimo galimybė išjungta.